Termosublimační tiskárnu používám už asi 8 roků (CP-220, CP-520), a rozlišení 300x300 dpi pro fotografii 10x15 je plně dostačující. U termosublimačního tisku se nevyskytují žádné rastry nebo body jako u inkoustové tiskárny, třeba i vyššího rozlišení. Spotřební materiál je balení obsahující sadu papíru a kazetu s folii, která je pouze pro určitý počet papírů.(KP36IP (10x15) 36 kusů papíru+kazeta). Náklady na jednu fotografii jsou poněkud vyšší než u inkoustových tiskáren, na druhé straně je na fotografie při posledním průchodu přes tiskárnu nanesena krycí vrstva odolná proti UV záření, a částečně i proti vlhku.
Odpovědět0 0
Používej sadu KP108IN a výtisk vyjde cca na 7,50Kč. To vůbec není špatná varianta.
Odpovědět0 0
To Hirogen, taky používám set KP-108(3x36), KP-36IP jsem uvedl jen jako příklad. Ještě se prodávala sada KP-72IP (72 listu papíru+2 inkoustové kazety).
Odpovědět0 0
Není uvedeno, že se jedná o termosublimační způsob tisku. Každý kompromis něco stojí, ale přenosnost je cenou za mizerné rozlišení, vysokou cenou za náhradní tiskovou náplň (zřejmě v jednom bloku barev) a asi s požadavkem na speciál papír.
Odpovědět0 0
Možná to uvedeno není, ale termosublimační to je.
Řešit v tomto případě rozlišení je zbytečné. Ve Fotolabu také neřešíš rozlišení. Inkoustovka má vysoké rozlišení, protože jej potřebuje pro namíchání jiných odstínů, než má náplně. Termosublimace naopak dokáže namíchat mnohem větší škálu odstínů, čímž skóre srovnává. Navíc je výtisk IHNED suchý, takže se nemusí čekat na to, až fotku mohu vzít do ruky.
Odpovědět0 0